TUL:n keilamestaruuskilpailut ja AY-keilamestaruuskilpailut Kurikan Keilahallilla 17.10.-26.11.2016

Tulokset löydät Kurikan Keilahallin kisasivustolta osoitteesta http://www.kurikankeilahalli.fi/

TUL:n joukkuevoimistelun välinesarjojen mestaruuskilpailut sekä avoimet sarjat yli 12-vuotiaissa 19.-20.11.2016 Salo

10-12 -vuotiaat: 1) Isko AGG Idra/Raisku (16.9), 2) Team Illusion/Elise (16.7), 3) Mimosa/KoKiri (15.55). 

12-14 -vuotiaiden kilpasarja: 1) Sfir Säihke/ FNV ja TuPy (16.850), 3) Isku Kilpa Nikhi/Raisku (16.250), 3) Minelle/ Raju ja NVO (15.8).

12-14 -vuotiaiden SM-sarja: 1) Doria/Hahe (30.350)

14-16 -vuotiaiden kilpasarja: 1) Valo/YLI (33.450), 2) Blue Jr./JaTy (33.250), 3) Polaris/TTNV (32.517).

Yli 16-vuotiaiden kilpasarja: 1) Cowahit Jr/TuJy (36.10), 2) Viola/JNV (32.90), 3) Pionit/Kellon TU (32.7).

TUL Joy Games 29.10.2016 Oulu

AY-väen maastojuoksumestaruuskilpailut 24.9.2016 Perniö

M 45 8 km: 1) Jouni Moukolainen Salo autoalan työntek. os 072 35.24. M 55 4 km: 1) Erkki Lackström Inkoon sähkötyöntekijät os.161 26.52. M 65 4 km: 1) Bjarne Dahlman OAJ - Länsi-Uusimaa 25.23.

N 35 4 km: 1) Jenni Lautiala Sairaanhoitajaliitto 18.50, 2) Natalia Matchenkova Metalli os.57 20.43, 3) Tanja Heikurinen JHL 087 21.32. N 45 4 km: 1) Sari Koivu Super os.641 18.24, 2) Minna Furu JHL 087 26.25, 3) Sirpa Korhonen JHL 087 26.38.

Avoimet TUL:n maastojuoksumestaruuskilpailut

M 8 km: 1) Markku Kaartinen VSVU 31.41. M 35 8 km: 1) Mika Pesonen Salon Vilpas 42.21. M 45 8 km: 1) Jouko Markkanen Salon Vilpas 34.32, 2) Jouni Moukolainen Salon Vilpas 35.24. M 55 4 km: 1) Martti Rousiainen Perniön Urheilijat 17.50, 2) Erkki Lackström Inkoon Voima 26.52. M 65 4 km: 1) Eino Lipponen Liedon Luja 19.46, 2) Aimo Peltonen Salon Vilpas 22.47, 3) Bjarne Dahlman Inkoon Voima 25.23.

P 9 1 km: 1) Jonne Aho Salon Vilpas 4.08. P 11 2 km: 1) Jimi Aho Salon Vilpas 8.45, 2) Otso Rokka Perniön Urheilijat 9.12, 3) Otto Syrjälä Kosken Kaiku 10.10, 4) Joosef-Joakim Pesonen Salon Vilpas 11.12.

N 6 km: 1) Anna-Stiina Hievanainen Liedon Luja 25.47. N 17 4 km: 1) Sara-Elise Ruokonen Kuusjoen Humu 16.26, 2) Janina Mattila Kaivolan Isku 19.26. N 19 4 km: 1) Selja Kaartinen Salon Vilpas 17.36, 2) Henna Robertsson Salon Vilpas 17.58.

N 35 4 km: 1) Jenni Lautiala Salon Vilpas 18.50, 2) Natalia Matchenkova Salon Vilpas 20.43, 3) Tanja Heikurinen Teijon Toverit 21.32. N 45 4 km: 1) Sari Koivu Liedon Luja 18.24, 2) Minna Furu Salon Vilpas 26.25, 3) Sirpa Korhonen Salon Vilpas 26.38.

T 9 1 km: 1) Nessa Rannikko Salon Vilpas 4.30, 2) Miina Lehtinen Salon Vilpas 5.19, 3) Martta Lehtinen Salon Vilpas 6.01. T 11 2 km: 1) Alisa Emaldynova Salon Vilpas 9.10, 2) Laura Ahlqvist Salon Vilpas 9.41, 3) Minne Känkänen Salon Vilpas 11.13. T 13 2 km: 1) Stina Peltonen Salon Vilpas 9.35, 2) Sara Syrjälä     Kosken Kaiku 10.06.

Petankin TUL:n mestaruusduppelit 13.8.2016 Karkkila 

TUL:n Veneilypäivien yhteydessä 2.7.2016 pidettiin navigointikilpailut


Avoimet TUL:n ja Järvi-Suomen yleisurheilun 17-vuotiaiden, naisten ja miesten sekä veteraanien yleisurheilun mestaruuskilpailut 18.6.2016  Suonenjoki

200 m

Miehet
M17: 1) Eero Heimonen SuoVa 25,89

M35: 1) Oskari Puhakka JKU 25,77

M40: 1) Jarmo Jäppinen SaJy 27,72

M50: 1) Ilidio Flores SuolU 34,80

M55: 1) Reijo Häyrinen KP 30,26

M65: 1) Mikko Häiväläinen KuoRe 33,76

M70: 1) Kalevi Alatalo SalSa 33,21

M75: 1) Urpo Mikkonen KuoRe 33,68

M85: 1) Taneli Konttinen KuoRe 35,35, 2) Niilo Korhonen SuoVa 38,39, 3) Eino Manninen SaaPu 39,48

Naiset

 1) Laura Lundberg VarkKV 30,19

N17: 1) Alina Tuomela KuoRe 29,75

N45: 1) Katja Holappa KuivjAura 36,88

N50: 1) Tarja Vakkuri KanpUrh 40,69

N55: 1) Anita Hyttinen LepU 40,45

N70: 1) Raija Lehtola SalSa 45,69

400 m aj

M35: 1) Oskari Puhakka JKU 1.06,89

M50: 1) Tommi Suopuro HäKi 1.06,07

M55: 1) Reijo Häyrinen KP 1.12,38

300 m aj 

M65: 1) 57,80

200 m aj

1) Terttu Kilpeläinen LepU 54,92

800 m

Miehet
M45: 1) Juha Hytönen VarkKV 2.26,25

M55: 1) Toivo Pelkonen PolVa 2.42,97, 2) Ilidio Flores SuolU 3.16,29

M65: 1) Ahti Finning KP 2.43,44, 2) Olavi Miettinen KuoRe 2.53,71

M70: 1) Kalevi Alatalo SalSa 2.55,08

M75: 1) Riku Kyllönen RiU 3.00,82

M80: 1) Eino Manninen SaaPu 3.30,28

Naiset

1) Aida- Linnea Kukila JuKu 2.23,11

N17: 1) Milda- Tuulia Kukila JuKu 2.44,06

N45: 1) Tuula Antikainen PolVa 2.57,81

N50: 1) Jaana Kiminkinen JKU 2.55,66

5 000 m

M50: 1) Ismo Kotijärvi LepU 19.13,22, 2) Tarmo Kinnunen SuolU 26.08,19

M55: 1) Ilpo Rönkkö MänVe 19.23,51, 2) Ossi Manninen MänVe 19.23,75

M60: 1) Hannu Kauppinen RRR 20.28,21

M65: 1) Heimo Kärkkäinen PHAU 19.17,98, 2) Risto Komulainen LepU 19.56,56, 3) Teuvo Juutilainen LepU 25.00,41, 4) Seppo Paasonen Lahti 28.54,17

M75: 1) Riku Kyllönen RiU 24.37,45

3 000 m kävely

M55: 1) Kauko Pekkarinen VSVU 15.44,40

M65: 1) Jouko Kuusjärvi JKU 18.51,01, 2) Keijo Puustinen LepU 19.56,18

M75: 1) Jorma Pirinen KP 21.39,69, 2) Raimo Vuorenmaa SaaPu 21.39,69

M85: 1) Matti Tamminen KyKy 25.52,29

N17: 1) Iida- Maria Parpala KälvTarmo 21.22,,61

N55: 1) Pirjo Pärnänen KuoRe 22.08,88

Pituus

M40: 1) Jarkko Lassila JKU 478 -0,5

M55: 1) Reijo Häyrinen KP 470 +2,3 (462 +0,9)

M60: 1) Niilo Hartikainen LepU 445 +-0,0

M80: 1) Niilo Korhonen SuoVa 329 +1,6

N17: 1) Mimosa Kylmälä HIEK 485 +0,9

N35: 1) Katja Ripatti KuoRe 4,06 +2,2 (390+1,0)

N70: 1) Raija Lehtola SalSa 243+1,0

Korkeus

M40: 1) Matti Saunanen IkaalU 145

M50: 1) Esa Hämäläinen LaVe 173

M65: 1) Matti Kostamo LepU 143

M70: 1) Kunto Viiru KajKi 124

M80: 1) Niilo Korhonen SuoVa 115

N70: 1) Raija Lehtola SalSa 88

3-loikka

Miehet
1) Ilpo Kantanen SuoVa 14,63 +1,9, 2) Dimitry Reznikov KuoRe 14,36 +1,8

Kuula

Miehet
1) Kalle Rönkä SuoVa 13,88, 2) Joona Matilainen MiKV 10,88

M50:  1) Kari Peltokangas JKU 9,74, 2) Jari Ikäheimo JKU 9,72

M55: 1) Jarmo Matilainen MiKV 10,15, 2) Jukka Portimojärvi SuoVa 7,57

M60: 1) Markku Savola SU- 41 12,97, 2) Niilo Hartikainen LepU 11,89, 3) Ahti Honkanen JoKa 11,38

M65: 1)Martti Miettinen SyvNo 8,71, 2) Matti Kostamo LepU 7,67, 3) Reijo Huuskonen Lepu 6,11

M70: 1) Juhani Mikkilä SyvNo 8,97, 2) Erkki Mikkilä SyvNo 8,63

M80: 1) Martti Soulanto SaJy 9,04, 2) Kalevi Korhonen SuoVa 8,48, 3) Tauno Laitinen LepU 5,91

M85: 1) Aatto Sorri Rautalampi 6,11

N17: 1) Tessa Toropainen SuolU 10,99

N35: 1) Katja Ripatti KuoRe 10,03

Keihäs

M40: 1) Matti Saunanen IkaalU 28,13

M50: 1) Kari Peltokangas JKU 45,25, 2) Jari Ikäheimo JKU 39,42

M55: 1) Ari Rämänen JoKa 29,13

M65: 1) Pauli Yläkangas MäntValo 33,64

M70: 1) Ismo Rastas VSVU 32,55, 2) Pentti Keisanen JyTo 28,59

M80: 1) Martti Soulanto SaJy 25,36

N17: 1) Tessa Toropainen SuolU 38,55

N35: 1) Katja Ripatti KuoRe 32,88

N70: 1) Terttu Kilpeläinen LepU 18,90

TUL:n Veteraanipäivät 30.-31.5.2016 Lappeenranta

Tulokset linkopallosta sekä naisten ja miesten petankista-

Linkopallo

Naiset

16.15             Sanni Martikainen              Mutalan Riento                

15.88             Annikki Karhapää               Mutalan Riento                  

14.64             Pirkko Haikonen                 Leppävaaran Sisu             

13.71             Riitta Harinen-Rinne           Leppävaaran Sisu             

12.88             Leila Lång                           Mutalan Riento                  

12.86             Tyyne Laitinen                    Mutalan Riento                  

12.70             Laila Lehtola                       Mutalan Riento                  

11.37             Tuula Immonen                  Mutalan Riento                  

11.31             Raija Kuronen                     Mutalan Riento

Miehet

49.39             Jarmo Vuolanen                 Korson Kaiku                                           

35.26             Antti Pasanen                     Karjalan Kuula                   

29.59             Pekka Lähteelä                  Jyväskylän Valo

23.94             Seppo Henttonen               Tainionkosken Tähti          

23.83             Jouko Pirttikoski                 Leppävaaran Sisu             

16.10             Teuvo Leppänen                Mutalan Riento                  

Petankki

Naiset

1)Laine ja Saarinen Kalvolan Isku, 2) Jokela ja Nikulainen Leppävaaran Sisu, 3) Kiiveri ja Pietilä Karkkilan Urheilijat, 4) Salonen ja Suutala Leppävaaran Sisu, 5) Järvisalo ja Ojonen Voikkaan Viesti, 6) Laakso ja Haikonen Leppävaaran SISu, 7) Pirttilahti ja Vauhkonen Leppävaaran Sisu, 8) Rissanen ja Lehtimäki Karhupetankki, 9) B1. Sorsa ja Harinen-Rinne Sisu, 10) B2. Jämsä ja Koski Jyväskylän Valo, 11) B3. Esko ja Pakkanen Karhupetankki, 12) Turpeinen ja Hokkanen Karhupetankki, 13) Hänninen ja Kettunen Karhupetankki, 14) Varalahti ja Niemi Karkkilan Urheilijat, 15) Kaskinen ja Kokkonen Pääskylahden Vesa, 16) Syrjänen ja Pekkola Karhupetankki, 17) C1. Hirvikallio ja Saarimäki Lappeenrannan Kisa-Toverit, 18) C2. Hirvonen ja Litmanen Pääskylahden Vesa, 19) C3. Michelsson ja Åhlström Vihdin Isku, 20) Venäläinen ja Weckman Vaajakosken Kuohu.

Miehet

1)Sintero, Moilanen ja Koivunen Karhupetankki, 2) Järvisalo, Ukkola ja Pöntinen Voikkaan Viesti, 3) Tiihonen, Andreev ja Mäkelä Voikkaan Viesti, 4) Myllylä, Nieminen ja Rantanen Uotilan Työväen Urheilijat, 5) Kylmänen, Metsä ja Lähteelä Jyväskylän Valo, 6) Kähärä, Vakkari ja Hokkanen Karhupetankki, 7) Leino, Salonoja ja Saliniemi Kalvolan Isku, 8) Kuusela, Niiranen ja Nenonen Anjalankosken Kuohu, 9) Nieminen, Sormunen ja Vaahtera Uotilan Työväen Urheilijat, 10) Vanhanen, Vanhanen ja Pöyhönen Keljon Viesti, 11) Nikulainen, Piitulainen ja Jokela Leppävaaran Sisu, 12) Derander, Orrain ja Kokkola Voisalmen Kunto, 13) Pajunen, Laitinen ja Parviainen Lempäälän Jyry, 14) Räsänen, Kauppinen ja Kosunen Jyväskylän Valo, 15) Vuolanen, Lilja ja Viljamaa Korson Kaiku, 16) Turpeinen, Nupponen ja Ukkonen Karhupetankki, 17) B1. Uschanov, Vilponen ja Pajuoja Kalvolan Isku, 18) B2. Koivunen, Roberts ja Kärkkäinen Karhupetankki, 19) B3. Saarinen, Pietilä ja Räsänen Karkkilan Urheilijat, 20) Meuronen, Mutikainen ja Viskari Taipalsaaren Riento, 21) Rinne, Vauhkonen ja Pihlajaniemi Leppävaaran Sisu, 22) Tuominen, Tuominen ja Urponen Uotilan Työväen Urheilijat, 23) Litmanen, Silvennoinen ja Kohonen Pääskylahden Vesa, 24) Ropponen, Autio ja Hellsten Karkkilan Urheilijat, 25) Niemi, Kärkäs ja Suominen Karkkilan Urheilijat, 26) Harinen, Salonen ja Koskenkorva Leppävaaran Sisu, 27) Lumikumpu, Marttelin ja Michelsson Vihdin Isku, 28) Mänttäri, Mänttäri ja Taipale Keljon Viesti, 29) Hämäläinen, Henttonen ja Putto Tainiokosken Tähti, 30) Kokkonen, Kyllönen ja Kaskinen Pääskylahden Vesa, 31) Pöppönen, Hiekkanen ja Venäläinen Vaajakosken Kuohu, 32) Lindfors, Nikander ja Juselius Karkkilan Urheilijat, 33) C1. Raatikainen, Saarinen ja Saarimäki Lappeenrannan Kisa Toverit, 34) C2. Joukainen, Esko ja Holopainen Karhupetankki, 35) C3. Maukonen, Pennanen ja Koski Jyväskylän Valo, 36) Rissanen, Juvonen ja Anttonen Simpeleen Vesa, 37) Rytkönen, Sauko ja Rekonen Keljon Viesti, 38) Penttinen, Penttinen ja Keskinen Keljon Viesti, 39) Venäläinen, Forsell ja Manninen Vaajakosken Kuohu, 40) Räsänen, Tuovinen ja Puikkonen Vaajakosken Kuohu, 41) Kaskela, Syrjänen ja Hurtta Karhupetankki, 42) Lairi, Haimila ja Haimila Lappeenrannan Kisa Toverit, 43) Eklund, Pirttikoski ja Sorsa Leppävaaran Sisu. 

TUL Joy Games tammi-helmikuu, Tampere

Katso tulokset verkkolehti TULaviisin sivuilta.

Kaukalopallon TUL:n mestaruusturnaus 24.10.2015 Lappeenranta

Turnauksen voiton vei Upo Lappeenrannasta, joka voitti finaalissa Lauritsalan Pojat maalein 5-3. Pronssimitalit sai Lauritsalan Visa.

Tulokset

TUL Joy Games 24.10.2015 Kokkola

Ryhmäshow 8-10 -vuotiaat

1.Lahjan Tytöt Emelii Black

2.Kokkolan Jymy Odettet

3.Tanssikoulu 1st step Koulutusryhmä Kids

4.Turun Weikot Fiona

5.Oulun Tarmo Revontulet

Ryhmäshow 10-12 -vuotiaat

1.Tanssikoulu 1st step Minit

2.Tanssikoulu 1st step Karamellit

3.Turun Weikot Frilla

4.Kokkolan Jymy Apollo

5.Tikkakosken Voimistelu ja Liikunta Crystals

Ryhmäshow 12-14 -vuotiaat

1.Kokkolan Jymy Freesiat

2.Hirvensalon Heitto Boogiet

3.Turun Weikot Fiina

4.Möysän Nuorisoseuran Pro Lil ja Pro Big

5.Oulun Tarmo Pohjantähdet

6.Tikkakosken Voimistelu ja Liikunta Celena

Ryhmäshow 14-16 -vuotiaat

1.Lauritsalan Visa Trombi

2.Lahjan Tytöt Luminea

3.Hirvensalon Heitto Hoops

4.Tikkakosken Voimistelu ja Liikunta Angels

5.Turun Weikot Fanny

Ryhmäshow 16-18 -vuotiaat

1.Kokkolan Jymy Celiat

2.Lauritsalan Visa Jambi

3.Lauritsalan Visa Madeia

4.Kellon Työväen Urheilijat Liatris

Ryhmäshow yli 18 -vuotiaat

1.Oulun Tarmo Pohjan Ladyt

2.Kokkolan Jymy Pieces

Ryhmä hiphop 14-16 -vuotiaat

1.Porin Nuorisoseura Unstoppable

Ryhmä hiphop 16.-18 -vuotiaat

1.Porin Nuorisoseura The Unknown

Ryhmä hiphop yli 18 -vuotiaat

1.Porin Nuorisoseura One step Closer

Soolo Disco Dance 10-12 -vuotiaat

1.Citydance / Isadoora Halme

2.Citydance / Mimmi Savolainen

3.Citydance / Heini Kemppainen

4.Citydance / Siiri Ruokola

Soolo show 10-12 -vuotiaat

1.Citydance Oulu Mimmi Savolainen

2.Citydance/Heini Kemppainen

3.Tanssikoulu 1st step Jun Hyytiäinen

4.Tanssikoulu 1st step Vilma Halmesmäki

Sooloshow 12-14 -vuotiaat

1.Tanssikoulu 1st step / Emma Ruottu

Duoshow 10-12 -vuotiaat

1.Citydance / Isadoora Halme ja Siiri Ruokala

2.Tanssikoulu 1st step / Helena Salonen ja Veera Vertainen

Duoshow 12-14 -vuotiaat

1.Tanssikoulu 1st step / Inka Paassilt ja Ronja Metsänoja

Duoshow 14-16 -vuotiaat

1.Lauritsalan Visa / Laura Tarenius ja Tanja Myyryläinen

Duoshow 16-18 -vuotiaat

1.Tanssikoulu 1st step / Anna Salonen ja Jonna Silijämää

 

 

 

Avoimet TUL:n nuorten yu-mestaruuskilpailut 30.8.2015 Salo


Järvi-Suomen toiminnallinen tulahduspäivä 19.-20.9.2015 

Jyväskylä ja Muurame


Kreikkalais-room. painin aluemestaruuskilpailut

P30 kg; 1) Casper Naukkarinen Harjun Woima Jyväskylä, 2) Iiro Silvennoinen Harjun Woima Jyväskylä.

P42 kg; 1) Kalle Keto Suolahden Urho, 2) Santtu Vehkala Suolahden Urho, 3) Tuukka Vehkala Suolahden Urho.

P63 kg; 1) Jere Pasanen Äänekosken Huima, 2) Ville Pasanen Äänekosken Huima, 3) Pyry Kankaanperä Muuramen Yritys.

P85 kg; Riku Pasanen Äänekosken Huima, 2) Markus Hakanen Muuramen Yritys, 3) Juho Moisio Muuramen Yritys, 4) Erkki Sohlman Muuramen Yritys.

T34 kg; Kia Siekkinen Muuramen Yritys.

T58 kg; 1) Henna Mäkelä Muuramen Yritys.

Aloittelijat:

P17 kg; Nuutti Izumi Muuramen Yritys, Romeo Sohlman Muuramen Yritys.

P24 kg; Kimi Rantanen Muuramen Yritys, Vilppu Laukkarinen Vaajakosken Kuohu, Miko Rissanen, Muuramen Yritys.

P28 kg; Miska Haimakainen Vaajakosken Kuohu, Tatu Mehto Suolahden Urho.

P31 kg; 1) Simo Nieminen, Muuramen Yritys, 2) Veeti Räpimä, Muuramen Yritys, 3) Valtteri Manninen, Muuramen Yritys.

P38 kg; 1) Aleksi Kinnunen Suolahden Urho, 2) Joel Lampinen Vaajakosken Kuohu.

P56 kg; 1) Severi Saarinen Muuramen Yritys.

P66 kg; 1) Lauri Häkkinen Muuramen Yritys.

Lentopallo tytöt

 PetPet/JSP-Pyrintö C-tytöt 0-2 (16-25, 21-25),  Pyrintö  C-tytöt-Pyrintö B-tytöt 1-2 (25-21 , 22-25 ja 12-15), PetPEt /JSP-Pyrintö B-tytöt  1-2 (21-25 ,26-24 , 10-15). 

 Sijoitukset: 1) Pyrintö B, 2) Pyrintö C, 3) PetPet/JSP.

 Koripallo pojat

Säyri-Tarto 18 – 77, Honsu-Huima 29-88.

Pronssiottelu: Honsu-Riento 28-85.

 Loppuottelu: Huima-Tarto 46-78.

 Päijänne-petankki

 1) Markku Pellikainen ja Antti Koponen Varkauden Tarmo, 2) Erkki Hyttinen Varkauden Tarmo ja Mikko Neuvonen Mikkelin Vauhti, 3) Alpi Kylmänen ja Pekka Lähteelä Jyväskylän Valo, 4)  Juha Karppanen ja Jari Karppanen Jyväskylän Valo, 5) Sinikka Kakkonen ja Rauno Kakkonen Jyväskylän Valo, 6) Unto Räsänen ja Matti Manninen Jyväskylän Valo, 7) Matti Pöppönen ja Orvokki Venäläinen Vaajakosken Kuohu, 8)Olavi Rytkönen ja Martti Keskinen Keljon Viesti, 9) Esa Maukonen ja Kauko Honkanen Jyväskylän Valo, 10) Rauno Vanhanen ja Markku Taipale Keljon Viesti, 11)  Riitta Jämsä ja Pentti Kauppinen Jyväskylän Valo, 12) Kauko Rekonen ja Reima Rajala Keljon Viesti, 13) Jarkko Mänttäri ja Keijo Mänttäri Keljon Viesti, 14) Paavo Venäläinen ja Risto Räsänen Vaajakosken Kuohu.

Köydenveto

 1)TUL:n Savon piiri 8 pistettä, 2) Tartumaa Spordiliit 6 pistettä, 3) TUL:n Saimaan piiri 4 pistettä, 4) TUL:n Karjalan piiri, 2 pistettä, 5) TUL:n Keski-Suomen piiri 0 pistettä.

TUL:n maastojuoksun mestaruuskilpailut 12.9. Rauma

TUL:n ja ay-väen maastojuoksujen mestaruuskisat järjestettiin Raumalla 12.9. kauniissa syksyissä ilmassa. Kilpailujen järjestelyistä vastasivat RTU, KaaRo, KiuKis ja LapTe.

Pojat 9 v 1 km: 1) Aleksi Ahlfors RU 3.44, 2) Martti Wallenius KiuKis 3.47, 3) Aatu Hellman RTU 4.02.

Tytöt 9 v 1 km: 1) Tara Raatikainen RU 4.19.

Tytöt 11 v 1 km: 1) Tiia Asikainen LapTe 4.07, 2) Emilia Vehanen LapTe 4.26.

Pojat 15 v 3 km: 1) Tuomas Luontola Preiviikin Kiri 11.11

Miehet 35 v 9 km: 1) Teemu Haveri Kortelan Ryhti 33.18,

Miehet 45 v 9 km: 1) Mika Leino Kortelan Ryhti 33.18.

Miehet 55 v 4 km: 1) Hannu Rahikka Liedon Luja 15.18, 2) Matti Pesälä KoRy 16.01, 3) Simo Kamäräinen KoRy, 4) Osmo Harju RTU 16.55, 5) Reima Suominen Lapin Salama 16,56.

Joukkuekilpailu: 1) Kortelan Ryhti (Pesälä, Kämäräinen.)

Ay- maastot

Miehet 65 v 4 km: 1) Pertti Laiho JHL 834 17.48.

Miehet 55 v 4 km: 1) Hannu Rahikka Auto- ja Metalli 268, 2)  Simo Kämäräinen Metalli 66, 3) Osmo Harju Metalli 66, 4) Reima Suominen Metalli 376.

Joukkuekilpailu: 1) Metalli 66 (Simo Kämäräinen, Osmo Harju).

Miehet 35 v 9 km: 1) Teemu Haveri Paperi 42 33.18.

 Avoimet TUL:n triathlonin mestaruuskilpailut 1.8.2015, Kisakeskus Raasepori

Miehet yleinen

                                                                1. vaihto           2. vaihto           

1. Janne Huhtala, Ykspihlajan Reima,                28.20           1.40.20                     2.26.10

2. Mikael Koponen, Helsingin uimarit,      25.24               1.41.08                2.33.51

3. Paavo Väänänen, LUP-82                        32.20               1.43.26                   2.34.45

4. Tapio Pukki, Gladius,                         32.29           1.43.59                      2.37.37

5. Taavi Mattila                                         32.50               1.52.57                      2.39.24

6. Jaakko Kuivalainen, B12,                    37.54               1.52.24                      2.40.33

7. Micce Bergman                                       32.26              1.44.48                       2.41.43

8. Hans Löflund, LUP-82,                            41.33              1.55.37                       2.45.27

9. Julius Westerberg, LUP-82,                            35.38              1.51.27                      2.46.26

10.Jan Holmberg                                  33.10              1.53.23                       2.55.31

 (1 hylätty)

Miehet harraste

1.Juha Salonen                                                 33.27                                                2.52.37

2.Rainer Ahlfors                                               41.36               1.59.53                       2.56.38

3.Mikko Heikonen                                            42.44                2.12.02                      3.11.37

4.Markus Lönnqvist                                                                                                    3.36.07

5.Jari Timonen                                                50.45                2.36.16                      3.55.13

(1 keskeyttänyt)

Naiset yleinen

1.Mirjam Uusitalo                                            40.57                2.03.51                     3.02.02

 

Naiset harraste

1.Kathrin Knaapinen                                        32.20                2.03.17                     3.00.41

2.Elina Järvelä                                                32.56                2.02.56                     3.01.01

3.Susanna Talka-Korhonen                               34.45                2.03.13                     3.01.15

4.Hanna Häkkinen                                           35                     1.59.44                     3.01.39



TUL:n veteraanipäivien petankin ja rantaonginnan tulokset 25.-26.5.2015, Varkaus


TUL:n joukkuevoimistelumestaruuskilpailut, 2-3.5. Kotka

Tästä pääset tuloksiin

TUL:n avoimet mestaruusuinnit, Kemin Työväen Uimareiden 50-vuotisjuhlauinnit 7.-8.2.

N 200 m VU: 14 ja nuoremmat: 1) Anna-Sofia Brännkärr KemTU 2:27.55, 2) Emilia Härkönen KUS-GSS 2:33.14, 3) Katariina Kourula KemUS 2:37.79. 15 - 16 v: 1) Kaisa Pulkkinen TorUS 2:18.10, 2) Noora Siltari KemUS 2:25.19, 3) Olivia Viitala KUS-GSS 2:26.22. 17 - 99 v: 1) Alexandra Pihlajamäki KUS-GSS 2:25.27, 2) Laura Saloranta HAHE 2:25.94, 3) Roosa Raiskila KUS-GSS 2:46.37

M 200 m VU: 13 v ja nuoremmat: 1) Jesse Anttila KUS-GSS 2:24.95, 2) Aleksi Romsi KemUS 2:34.14, 3) Toni Lipponen KemUS 2:44.92. 14 - 15 v: 1) Taneli Juutinen KemTU 2:14.25, 2) Arttu Pirneskoski KemTU 2:26.08, 3) Janne Tyni OuLo 2:26.40. 16 - 99 v: 1) Riku Ylikärppä KemUS 2:02.67, 2) Aleksi Kanste HAHE 2:08.72, 3) Matti Hurula KemTU 2:18.53

N 25 m VU: 8 v ja nuoremmat: 1) Kaisa Keränen OuLo 20.64, 2) Ellen Krüger OuLo 22.79. 9 - 10 v: 1) Anna Kortesalmi RoiUS 18.37, 2) Janina Paakkolanvaara KemTU 19.56, 3) Julia Minttu-Maria Tiensuu KemUS 19.86.

M 25 m VU: 9 v ja nuoremmat: 1) Konsta Rantasuo OuLo 19.23, 2) Rasmus Kinnunen KemTU 26.74. 10 - 11 v: 1) Vili Rantasuo OuLo 18.02, 2) Johannes Ylimäki KemTU 19.23, 3) Paavo Tapio OuLo 20.91.

N 50 m SU: 13 v ja nuoremmat: 1) Pauliina Lohilahti OuLo 36.11, 2) Elisa Vakkuri KemTU 36.86, 3) Alina Huotari OuLo 37.64. 14 - 15 v: 1) Olivia Viitala KUS-GSS 33.71, 2) Jonna Airisniemi KemjK 35.65, 3) Silja Vilmilä RoiUS 38.75. 16 - 99 v: 1) Nina Ilola KemTU 33.66, 2) Laura Känsäkangas KUS-GSS 35.41, 3) Laura Saloranta HAHE 35.46

M 50 m SU: 12 v ja nuoremmat: 1) Tuomas Romsi KemUS 50.70, 2) Karlo Kilpinen KemUS 52.54. 13 - 14 v: 1) Ronny Brännkärr KemTU 33.45, 2) Sami Saloranta HAHE 44.52, 3) Jasu Pulliainen HAHE 44.63. 15 - 99 v: 1) Aleksi Kanste HAHE 30.99, 2) Lauri Tapio KemTU 32.46, 3) Janne Tyni OuLo 39.31

N 100 m SKU: 12 v ja nuoremmat: 1) Veera Paasovaara OuLo 1:28.82, 2) Sofia Nurkkala KUS-GSS 1:33.81, 3) Kiia Junttari TorUS 1:34.37. 13 - 14 v: 1) Anna-Sofia Brännkärr KemTU 1:18.58, 2) Hilla Hirvikoski HAHE 1:24.46, 3) Elizaveta Parfenova KemjK 1:26.31. 15 - 16 v: 1) Saana Luokkanen KemPy 1:12.52, 2) Olivia Viitala KUS-GSS 1:13.14, 3) Laura Känsäkangas KUS-GSS 1:19.59. 17 - 24 v: 1) Nina Ilola KemTU 1:10.73, 2) Heidi Ruonavaara KemTU 1:22.17, 3) Roosa Raiskila KUS-GSS 1:26.15

M 100 m SKU: 11 v ja nuoremmat: 1) Aatu Kunnari RoiUS 1:44.95. 12 - 13 v: 1) Toni Lipponen KemUS 1:32.09, 2) Roope Hyvärinen KemTU 1:56.11. 14 - 15 v: 1) Eino Niemelä KemUS 1:18.36, 2) Eetu Viiri HAHE 1:27.34, 3) Severi Raunama HAHE 1:28.00. 16 - 24 v: 1) Petri Lampela KemTU 59.95, 2) Santeri Leppälä KemUS 1:03.18, 3) Riku Ylikärppä KemUS 1:03.94

N 100 m SKU: 25 v ja vanhemmat: 1) Ulla Hurula KemTU 1:14.13, 2) Emmi Harjuniemi SCR 1:25.35, 3) Maarit Kestilä HAHE 1:35.96

M 100 m SKU: 25 v ja vanhemmat: 1) Jussi Kanste HAHE 1:16.17, 2) Matti Hurula KemTU 1:18.91, 3) Tapio Siltari KemUS 1:19.90

N 200 m RU: 14 v ja nuoremmat: 1) Anna-Sofia Brännkärr KemTU 3:04.11, 2) Olivia Nurkkala KUS-GSS 3:07.60, 3) Alina Huotari OuLo 3:11.90. 15 - 16 v: 1) Adolfina Lehtonen KUS-GSS 2:53.65, 2) Noora Siltari KemUS 3:03.62. 17 - 99 v: 1) Alexandra Pihlajamäki KUS-GSS 2:56.35

M 200 m RU: 14 - 15 v: 1) Kalle Karhunen KemTU 3:11.89. 16 - 99 v: 1) Timo Räisänen KemTU 3:28.61

N 25 m RU: 8 v ja nuoremmat: 1) Kaisa Keränen OuLo 27.25, 2) Ellen Krüger OuLo 32.52. 9 - 10 v: 1) Oona Inkeri Luokkala KemTU 25.29, 2) Pinja Junttari TorUS 26.27, 3) Anna Kortesalmi RoiUS 26.65

M 25 m RU: 9 v ja nuoremmat: 1) Konsta Rantasuo OuLo 25.89, 2) Rasmus Kinnunen KemTU 37.01. 10 - 11 v: 1) Vili Rantasuo OuLo 22.98, 2) Tuomas Romsi KemUS 25.80, 3) Paavo Tapio OuLo 26.54

N 100 m PU: 13 - 14 v: 1) Elisa Vakkuri KemTU 1:11.05, 2) Silja Vilmilä RoiUS 1:21.76, 3) Aino Raappana OuLo 1:22.40. 15 - 16 v: 1) Kaisa Pulkkinen TorUS 1:09.22, 2) Saana Luokkanen KemPy 1:09.91, 3) Ada Niskala RoiUS 1:21.98.

M 100 m PU: 12 - 13 v: 1) Ronny Brännkärr KemTU 1:13.61. 14 - 15 v: 1) Taneli Juutinen KemTU 1:10.81, 2) Aatu Pirneskoski KemTU 1:34.79. 16 - 99 v: 1) Teemu Hartikainen KemUS 1:03.45, 2) Lauri Tapio KemTU 1:05.28, 3) Kimmo Viinamäki KemTU 1:15.67

N 50 m VU: 13 v ja nuoremmat: 1) Katariina Kourula KemUS 31.77, 2) Hanna Rantanen KemUS 32.50, 3) Milja Piippola HAHE 32.76. 14 - 15 v: 1) Anna-Sofia Brännkärr KemTU 29.73, 2) Emilia Härkönen KUS-GSS 32.03, 3) Iida Kunnari RoiUS 32.19. 16 - 24 v: 1) Nina Ilola KemTU 28.64, 2) Adolfina Lehtonen KUS-GSS 29.40, 3) Jenni Niskanen RoiUS 30.39

M 50 m VU: 12 v ja nuoremmat: 1) Teppo Jestoi KUS-GSS 35.20, 2) Vili Rantasuo OuLo 40.00, 3) Aatu Kunnari RoiUS 41.10. 13 - 14 v: 1) Ronny Brännkärr KemTU 28.56, 2) Eetu Viiri HAHE 34.08, 3) Severi Raunama HAHE 34.49. 15 - 24 v: 1) Santeri Leppälä KemUS 24.75, 2) Petri Lampela KemTU 24.97, 3) Arttu Pirneskoski KemTU 27.48.

N 50 m VU: 25 v ja vanhemmat: 1) Ulla Hurula KemTU 30.49, 2) Maarit Kestilä HAHE 35.02

M 50 m VU: 25 v ja vanhemmat: 1) Matti Hurula KemTU 28.97, 2) Tapio Siltari KemUS 30.25, 3) Arto Katajamäki HAHE 30.60.

N 200 m SU: 14 v ja nuoremmat: 1) Alina Huotari OuLo 2:50.20, 2) Hilla Hirvikoski HAHE 2:52.66, 3) Liina Salin KUS-GSS 2:53.84. 15 - 16 v: 1) Laura Känsäkangas KUS-GSS 2:40.63, 2) Milja Lahtinen KUS-GSS 2:44.28, 3) Noora Siltari KemUS 2:45.99. 17 - 99 v: 1) Laura Saloranta HAHE 2:54.15, 2) Heidi Ruonavaara KemTU 3:04.80, 3) Emmi Harjuniemi SCR 3:09.36.

M 200 m SU: 13 v ja nuoremmat: 1) Jesse Anttila KUS-GSS 2:41.76. 16 - 99 v: 1) Aleksi Kanste HAHE 2:25.09, 2) Kimmo Viinamäki KemTU 2:37.20

N 50 m PU: 13 v ja nuoremmat: 1) Elisa Vakkuri KemTU 31.94, 2) Pauliina Lohilahti OuLo 36.74, 3) Veera Paasovaara OuLo 40.55. 14 - 15 v: 1) Olivia Viitala KUS-GSS 32.08, 2) Jenni Kangas HAHE 34.22, 3) Ada Niskala RoiUS 34.53. 16 - 99 v: 1) Saana Luokkanen KemPy 30.56, 2) Nina Ilola KemTU 30.79, 3) Karita Juntunen RoiUS 36.84.

M 50 m PU: 12 v ja nuoremmat: 1) Toni Lipponen KemUS 39.68, 2) Teppo Jestoi KUS-GSS 44.98. 13 - 14 v: 1) Aleksi Romsi KemUS 36.49. 15 - 99 v: 1) Riku Ylikärppä KemUS 27.51, 2) Taneli Juutinen KemTU 28.67, 3) Arttu Pirneskoski KemTU 29.06.

4x25 m SKU: 11 v ja nuoremmat: 1) Oulo1 OuLo 1:33.62, 2) Kemtu Seka [2004] KemTU 1:40.01.

N 4x50 m SKU 12 v ja nuoremmat: 1) Hahe Naiset [2003] HAHE 3:18.44. 13 - 14 v: 1) Hahe Naiset [2001] HAHE 2:37.67, 2) Kus-Gss Naperot KUS-GSS 2:39.91. 15 - 99 v: 1) Kus-Gss Sininen KUS-GSS 2:14.31, 2) Kemtu Naiset [1916] KemTU 2:16.92, 3) Kemus N1 KemUS 2:25.34.

M 4x50 m SKU: 14 - 15 v: 1) Kemus Jäbät KemUS 2:31.59, 2) Hahe Miehet [2001] HAHE 2:50.83. 16 - 99 v: 1) Kemus M1 KemUS 1:56.40, 2) Kemtu Miehet 1996 KemTU 1:58.92, 3) Kemtu Miehet 1961 KemTU 2:16.48.

N 4x50 m VU: 12 v ja nuoremmat: 1) Hahe Naiset [2003] HAHE 2:43.98, 2) Kemtu Naiset [2003] KemTU 3:03.62, 3) Kemus Mimmit KemUS 3:03.72. 13 - 14 v: 1) Hahe Naiset [2001] HAHE 2:15.91, 2) Kus-Gss Naperot KUS-GSS 2:17.11, 3) Kus-Gss Musta KUS-GSS 2:29.21. 15 - 99 v: 1) Kemtu Naiset [1916] KemTU 1:59.42, 2) Kus-Gss Sininen KUS-GSS 2:00.43, 3) Kemus N1 KemUS 2:06.80.

M 4x50 m VU: 13 v ja nuoremmat: 1) Kemtu Miehet [2002] KemTU 3:34.00. 14 - 15 v: 1) Hahe Miehet [2001] HAHE 2:18.91, 2) Kemus Jäbät KemUS 2:28.31. 16 - 99 v: 1) Kemus M1 KemUS 1:44.09, 2) Kemtu Miehet 1961 KemTU 1:47.86, 3) Hahe Miehet HAHE 2:03.99

N 100 m VU: 12 v ja nuoremmat: 1) Laura Lahtinen OU 1:03.21, 2) Henna Hökkä OU 1:06.37, 3) Roosa Kärkkäinen OuLo 1:09.65. 13 - 14 v: 1) Elisa Vakkuri KemTU 1:07.76, 2) Katariina Kourula KemUS 1:10.49, 3) Emilia Härkönen KUS-GSS 1:11.21. 15 - 16 v: 1) Saana Luokkanen KemPy 1:02.94, 2) Kaisa Pulkkinen TorUS 1:03.19, 3) Adolfina Lehtonen KUS-GSS 1:04.43. 17 - 24 v: 1) Sini Niemi TorUS 1:02.87, 2) Nina Ilola KemTU 1:03.72, 3) Heidi Ruonavaara KemTU 1:07.46.

M 100 m VU: 11 v ja nuoremmat: 1) Vili Rantasuo OuLo 1:27.41. 12 - 13 v: 1) Ronny Brännkärr KemTU 1:02.45, 2) Jesse Anttila KUS-GSS 1:03.94, 3) Aleksi Romsi KemUS 1:11.40. 14 - 15 v: 1) Taneli Juutinen KemTU 58.38, 2) Arttu Pirneskoski KemTU 1:03.33, 3) Aatu Pirneskoski KemTU 1:13.05. 16 - 24 v: 1) Santeri Leppälä KemUS 55.93, 2) Lauri Tapio KemTU 59.71, 3) Kimmo Viinamäki KemTU 1:03.97.

N 100 m VU: 25 v ja vanhemmat: 1) Ulla Hurula KemTU 1:08.17, 2) Maarit Kestilä HAHE 1:21.73.

M 100 m VU: 25 v ja vanhemmat: 1) Matti Hurula KemTU 1:02.44, 2) Tapio Siltari KemUS 1:07.83, 3) Arto Katajamäki HAHE 1:08.00.

N 25 m SU: 9 - 10 v: 1) Janina Paakkolanvaara KemTU 23.17, 2) Oona Inkeri Luokkala KemTU 24.93, 3) Miina Torvikoski KemUS 24.94.

M 25 m SU: 10 - 11 v: 1) Tuomas Romsi KemUS 22.83, 2) Paavo Tapio OuLo 23.73, 3) Johannes Ylimäki KemTU 27.60.

N 100 m SU: 12 v ja nuoremmat: 1) Roosa Kärkkäinen OuLo 1:20.32, 2) Henna Hökkä OU 1:22.94, 3) Eevi Peltonen OuLo 1:32.47. 13 - 14 v: 1) Hilla Hirvikoski HAHE 1:19.67, 2) Anna-Sofia Brännkärr KemTU 1:21.21, 3) Liina Salin KUS-GSS 1:22.67. 15 - 16 v: 1) Saana Luokkanen KemPy 1:09.44, 2) Laura Känsäkangas KUS-GSS 1:14.63, 3) Olivia Viitala KUS-GSS 1:15.00. 17 - 99 v: 1) Laura Saloranta HAHE 1:17.59.

M 100 m SU: 11 v ja nuoremmat: 1) Olli Talus KemTU 2:09.61. 12 - 13 v: 1) Jesse Anttila KUS-GSS 1:15.48, 2) Olli-Pekka Pietarila OU 1:30.55, 3) Teppo Jestoi KUS-GSS 1:32.39. 14 - 15 v: 1) Arttu Pirneskoski KemTU 1:13.98. 16 - 99 v: 1) Aleksi Kanste HAHE 1:06.99.

N 50 m RU: 13 v ja nuoremmat: 1) Olivia Nurkkala KUS-GSS 40.55, 2) Milja Piippola HAHE 41.11, 3) Henna Hökkä OU 43.84. 14 - 15 v: 1) Kaisa Pulkkinen TorUS 35.87, 2) Elizaveta Parfenova KemjK 41.50, 3) Fanny Koivisto KUS-GSS 55.24. 16 - 24 v: 1) Nina Ilola KemTU 36.26, 2) Alexandra Pihlajamäki KUS-GSS 36.85, 3) Roosa Raiskila KUS-GSS 40.97.

M 50 m RU: 12 v ja nuoremmat: 1) Tuomas Romsi KemUS 55.02. 13 - 14 v: 1) Ronny Brännkärr KemTU 36.82, 2) Kalle Karhunen KemTU 42.29, 3) Juuso Mikael Tiensuu KemUS 45.94 47.61. 15 - 24 v: 1) Petri Lampela KemTU 31.20, 2) Kimmo Viinamäki KemTU 37.70, 3) Santeri Kemoff KemUS 42.86.

N 200 m SKU: 14 v ja nuoremmat: 1) Laura Lahtinen OU 2:34.91, 2) Elisa Vakkuri KemTU 2:46.32, 3) Anna-Sofia Brännkärr KemTU 2:49.88. 15 - 16 v: 1) Saana Luokkanen KemPy 2:34.43, 2) Olivia Viitala KUS-GSS 2:45.93, 3) Laura Känsäkangas KUS-GSS 2:52.91. 17 - 99 v: 1) Ulla Hurula KemTU 2:42.79, 2) Heidi Ruonavaara KemTU 2:52.37.

M 200 m SKU: 14 - 15 v: 1) Aatu Pirneskoski KemTU 3:08.00. 16 - 99 v: 1) Santeri Leppälä KemUS 2:22.86.

N 50 m RU: 25 - 99 v: 1) Maarit Kestilä HAHE 48.63, 2) Eila Harju KJJK 1:03.51.

M 50 m RU: 25 - 99 v: 1) Lauri Multanen TorUS 40.25, 2) Timo Räisänen KemTU 40.79.

N 400 m VU: 14 v ja nuoremmat: 1) Veera Lahtinen KUS-GSS 5:39.23, 2) Sofia Ervasti OuLo 5:39.84, 3) Hilla Hirvikoski HAHE 5:40.47. 15 - 99 v: 1) Sini Niemi TorUS 4:46.90, 2) Milja Lahtinen KUS-GSS 5:01.95, 3) Alexandra Pihlajamäki KUS-GSS 5:08.78.

M 400 m VU: 15 v ja nuoremmat: 1) Ronny Brännkärr KemTU 4:56.97, 2) Aleksi Romsi KemUS 5:29.88, 3) Toni Lipponen KemUS 5:38.57. 16 - 99 v: 1) Riku Ylikärppä KemUS 4:22.97, 2) Lauri Tapio KemTU 4:43.66, 3) Mika Hurula KuUS 4:56.53.

N 100 m RU: 12 v ja nuoremmat: 1) Laura Lahtinen OU 1:18.41, 2) Roosa Kärkkäinen OuLo 1:27.88, 3) Kiia Junttari TorUS 1:43.80. 13 - 14 v: 1) Olivia Nurkkala KUS-GSS 1:28.65, 2) Elizaveta Parfenova KemjK 1:29.80, 3) Amalia Siekkinen OuLo 1:33.19. 15 - 16 v: 1) Adolfina Lehtonen KUS-GSS 1:21.22, 2) Olivia Viitala KUS-GSS 1:22.71, 3) Jonna Airisniemi KemjK 1:28.93. 17 - 99 v: 1) Roosa Raiskila KUS-GSS 1:29.43.

M 100 m RU: 12 - 13 v: 1) Jesse Anttila KUS-GSS 1:30.75, 2) Olli-Pekka Pietarila OU 1:39.34, 3) Jasu Pulliainen HAHE 1:54.83. 14 - 15 v: 1) Severi Raunama HAHE 1:38.24, 2) Juuso Mikael Tiensuu KemUS 1:40.94, 3) Eetu Viiri HAHE 1:46.06. 16 - 99 v: 1) Petri Lampela KemTU 1:06.92.

N 4x200 m VU: 0 v ja vanhemmat: 1) Kus-Gss KUS-GSS 9:39.66, 2) Kemtu Naiset [1916] KemTU 9:54.94, 3) Kemus N1 KemUS 10:23.50.

M 4x200 m VU: 99 v ja nuoremmat: 1) Kemtu Miehet 1995 KemTU 8:48.58, 2) Kemus M1 KemUS 8:56.24, 3) Kemtu Miehet 1961 KemTU 10:10.35.

Tulokset TUL Joy Games –tapahtumasta 7.-8.2.2015 Jyväskylässä

 

TUL:n avoimien ryhmätanssimestaruuskilpailujen tulokset löytyvät täältä

Koripallo, TUL:n avoin mestaruuskilpailu

Mikropojat

1) HoNsU Nieminen
2) HoNsU Heikkinen
3) HoNsU Markkanen
4) SäyRi 2
5) SäyRi 1
6) Muuramen Urheilijat

Minitytöt

1) SäyRi
2) Laukaan Urheilijat
3) Huima (alkusarjassa Huima Sininen ja Keltainen)
4) HoNsU

Minipojat

1) Huima
2) HoNsU
3) SäyRi

Mikorotytöt

1) SäyRi 1
2) Muuramen Urheilijat
3) Laukaan Urheilijat
4) SäyRi 2

C-tytöt

1) SäyRi
2) Jämsän Koripeikot
3) Laukaan Urheilijat

Pöytätennisturnaus

MK: 1) Sami Hattunen MPS, 2) Veli-Matti Korpela JysRy, 3) Arto Kauppinen JysRy ja Vesa Riihimäki HarSpo. 

M-2000: 1) Veli-Matti Korpela JysRy, 2) Veli-Matti Kuivalainen JysRy, 3) Ossi Hella KuPTS ja Jukka Luttunen IPT-94.

M-1850: 1) Ossi Hella KuPTS, 2) Jyrki Pikkarainen HarSpo, 3) Tauno Kara JysRy ja Viktor Liubarski JPT.

M-1700: 1) Markku Halonen PiPy, 2) Henrik Wennman Riemu, 3)Viola Haapasalo JPT ja Eerik Kivelä PT 75.

M-1550: ). Matti Rosvall KoKu, 2) Henri Pelkonen Riemu, 3) Eetu Pesonen JPT ja Juho Niemitalo OPT-86.

M-1400: 1) Jukka-Pekka Nieminen HarSpo, 2) Petri Mikkonen LiPi, 3) Juha Jukkala HarSpo ja Juha Meinander GraPi

HAR: 1) Jukka-Pekka Nieminen HarSpo, 2) Juha Jukkala HarSpo, 3) Tanja Niemi Riemu ja Leevi Paavola Riemu.

TAS: 1) Jarkko Risku KoKu, 2) Matti Rosvall KoKu, 3) Börje Ström KoKu ja Topi Hirvonen Riemu

Osanottajia 46

Salibandy, TUL:n avoin mestaruuskilpailu 2001 syntyneille pojille.

Haastaja, Kaikki pelaa turnaus


1) Ilves Blacks
2) KooVee punainen
3) PirPi ja MuurY01

MuurY01 - Ilves Blacks 6-5, MuurY02 - PirPi 1-8, Ilves Blacks - KooVee02 4-3, PirPi - KooVee Punainen 3-1, KooVee02 - MuurY01 3-9, KooVee Punainen - MuurY02 9-5.

Sijat 5-6: KooVee02 - MuurY02 5-10.

Välierät: MuurY01 - KooVee Pun. 4-5, PirPi - Ilves Blacks 5-6.

Finaali: KooVee Pun. - Ilves Blacks 4-5

Avoin TUL:n mestaruuskilpailu

1) MuurY Muurame
2) Hatsina Mikkeli
3) FBC Dux Vaajakoski ja Happee Jyväskylä

MuurY - Urhoc 3-3, Happee - FBC Dux 4-5, Urho – Hatsina 2-9, FBC Dux - KooVee musta 2-1, Hatsina – MuurY  6-1, KooVee musta - Happee 4-5.

Sijat 5-6: Urho - KooVee musta 2-3.

Välierät: FBC Dux - MuurY 2-4, Hatsina - Happee 8-3

Finaali: Hatsina - MuurY 4-5.

Turnauksen paras maalivahti Alina Laitinen MuurY.  Turnauksen paras hyökkääjä  Tomi Halmetoja MuurY
Turnauksen paras puolustaja Akseli Laitinen MuurY.

TUL:n avoimet nyrkkeilyn mestaruuskilpailut / Turun Teräksen 70-vuotisjuhlakilpailut Turku 23.–25.1.2015

Finaalit

Naiset
51 kg: Satu Lehtonen Akaan Isku – Tessa Kakkonen Lahden Kaleva 3-0

54 kg: Marjut Lausti Tampereen Työväen Nyrkkeilijät – Julia Ussik Helsingin Tarmo 3-0

57 kg: Adriana Ylijurva Lapin Lukko – Meri Latvala Tampereen Voimailuseura 3-0

60 kg: Mira Potkonen Tampereen Voimailuseura – Erika Tarvainen Riihimäen Kehä-Ketut Tekninen tyrmäys

64 kg: Elina Gustafsson Porin NMKY – Annukka Volotinen Helsinki Savate Club 2-1

69 kg: Mathilda Soukka Borgå Boxing – Sanna Turunen Tuusulan Nyrkkeilijät 2-1

Miehet                                                                                                                                                                                                                                        56 kg: Niazz Ahmadi Tampereen Voimailuseura – Wael Al-Khaghani Tampereen Voimailuseura 3-0

60 kg: Rashid Shadi Lahden Kaleva – Miikka Koskela Kemin Into 3-0

64 kg: Lev Kolyasin Stadi Boxing – Aydin Behruz Oulun Kehäkerho Luovutus ilman ottelua

69 kg: Antti Hietala Tampereen Työväen Nyrkkeilijät – Roni Keimi Lahden Kaleva Tekninen tyrmäys

75 kg: Janne Ojapalo Lahden Kaleva – Ilari Kujala Kirkkonummen Nyrkkeilykerho 3-0

81 kg: Jere Jokinen Helsingin Urheiluseura – Henrik Palosaari Lapin Lukko 3-0

81B kg: Rafael Ekroos HeKo – Shamil Seifulla Riihimäen Kehä-Ketut 3-0

91 kg: Ainar Karlsson Eesti Poksiliit – Samuli Kärkkäinen Järvenpään Kehä-Karhut 3-0

+91 kg: Robert Kikas Eesti Poksiliit – Antero Nousiainen Tampereen Voimailuseura 2-1

TUL:n poikien ja tyttöjen mestaruuspainit Jyväskylä 24.1.2015

Pojat 10 vuotta kansalliset sarjat
24 kg: 1) Matias Maijala Kemin Into, 2) Jere Moilanen Koskelankylän Riento.

26 kg: 1) Atte Suhonen Oulun Pyrintö, 2) Pietari Lampila Vaajakosken Kuohu, 3) Miska Haimakainen Vaajakosken Kuohu, 4) Kristian Konttinen Kuopion Kisa-Veikot.

28 kg: 1) Riku Joutsijärvi Kemin Into, 2) Casper Naukkarinen Harjun Woima Jyväskylä, 3) Iiro Silvennoinen Harjun Woima Jyväskylä, 4) Victor Saastamoinen Kuopion Kisa-Veikot, 5) Julius Löytynoja Kemin Into.

32 kg: 1) Olli Haikka Viialan Pyry, 2) Eetu Lamberg Vaajakosken Kuohu, 3) Kasperi Kankkunen Suolahden Urho, 4) Eemeli Kamppuri Liperin Taimi, 5) Tauri Lill Tartu Valla, 6) Thawatchai Pulkkinen Simpeleen Vesa.

35 kg: 1) Oliver Sällström Porvoon Weikot, 2) Miska Laakkonen Kuopion Kisa-Veikot.

38 kg: 1) Veeti Huhtamäki Tampereen Voimailijat, 2) Eetu Sarjanoja Kemin Into, 3) Lassi Kellomäki Tampereen Painiseura.

42 kg: 1) Jaakko Zhu Tampereen Voimailijat, 2) Otto Sällström Porvoon Weikot, 3) Oliver  Koppel Tartu Valla.

46 kg: 1) Jere Kokkonen Kuopion Kisa-Veikot, 2) Vilho Tauriainen Simpeleen Vesa.

Tytöt 17 vuotta kansalliset sarjat
26 kg: 1) Noora Pöllänen Lappilan Nousu, 2) Enni Niskanen Vaajakosken Kuohu, 3) Janna Pahikainen Haukiputaan Heitto.

30 kg: 1) Kia Siekkinen Muuramen Yritys, 2) Eeva Holviala Vaajakosken Kuohu.

34 kg: 1) Vilma Lehtimäki Ylistaron Kilpa-Veljet, 2) Aliisa Tuomi Viialan Pyry, 3) Veera Lehtimäki Ylistaron Kilpa-Veljet, 4) Tuuli Lampinen Koovee, 5) Pinja Kärki Liperin Taimi, 6) Teele Lill Tartu Valla.

48 kg: 1) Anu Tolvanen Koskelankylän Riento, 2) Charlotta Lindholm Teuvan Rivakka, 3) Alisa Pauna Kemin Into.

57 kg: 1) Viktoria Vesso Tartu Valla, 2) Henna Mäkelä Muuramen Yritys, 3) Elli Tuomi Viialan Pyry.

Pojat 13 vuotta TUL:n mestaruussarjat
30 kg: 1) Viljo Enroth Vuoksenniskan Vesa, 2) Hugo Lehtimäki Ylistaron Kilpa-Veljet, 3) Marcus Törhönen Tampereen Voimailijat, 4) Jose Lehtinen Tampereen Painiseura.

32 kg: 1) Rasmus Heikura Oulun Pyrintö, 2) Nestori Hirvonen Porvoon Weikot, 3) Otto Laaksonen Porvoon Weikot, 4) Veeti Kervinen Liperin Taimi, 5) Saku Määttä Koskelankylän Riento, 6) Atte Tuominen Lahden Ahkera.

35 kg: 1) Veeti Laakso Kotkan Painimiehet, 2) Arttu Suhonen Oulun Pyrintö, 3) Antti Hyvönen Kuopion Kisa-Veikot, 4) Niko Hyvönen Popinniemen Isku.

38 kg: 1) Kasperi Kauhanen Porvoon Weikot, 2) Kalle Keto Suolahden Urho, 3) Lauri Salonen Lahden Ahkera, 4) Ukko Pakkanen Porvoon Weikot, 5) Jukka Liimatainen Oulun Pyrintö, 6) Nico Hakala Tampereen Voimailijat.

42 kg: 1) Jonni Sarkkinen Harjun Woima Jyväskylä, 2) Miko Elkala Lahden Ahkera, 3) Anssi Lampinen Koovee, 4) Niko Hynninen Vuoksenniskan Vesa, 5) Santtu Vehkala Suolahden Urho, 6) Olli-Matias Rinnekangas Koskelankylän Riento.

46 kg: 1) Anton Purola Oulun Pyrintö, 2) Eetu Kristen Porvoon Weikot, 3) Aleksi Martiskainen Joensuun Voimailu-Kerho, 4) Markus Vittaniemi Haukiputaan Heitto, 5) Arttu Pauna Kemin Into, 6) Eetu Lindroos Tampereen Painiseura.

50 kg: 1) Riku Suhonen Vaajakosken Kuohu, 2) Artturi Weckström Lahden Ahkera, 3) Heikki Mamia Tampereen Painiseura.

54 kg: 1) Veeti Järvinen Nokian Pyry, 2) Elias Turtiainen Simpeleen Vesa, 3) Eemeli Turtiainen Simpeleen Vesa.

63 kg: 1) Juha Liimatainen Oulun Pyrintö.

69 kg: 1) Teemu Sinervö Viialan Pyry, 2) Jere Rättö Lahden Ahkera, 3) Teemu Valtanen Lappilan Nousu.

Pojat 17 vuotta TUL:n mestaruussarjat
42 kg: 1) Kimi Mustonen Oulun Pyrintö, 2) Tino Ojala Helsingin Haka, 3) Jesse Mäenpää Vaajakosken Kuohu, 4) Eemeli Rautanen Viialan Pyry, 5) Juho Lamberg Vaajakosken Kuohu.

50 kg: 1) Kalmer Kukk Tartu Valla, 2) Kasper Törmälä Kemin Into.

54 kg: 1) Vilho Laukkarinen Vaajakosken Kuohu, 2) Arsi Haukijärvi Spartacus Siilinjärvi, 3) Harri Mamia Tampereen Painiseura.

58 kg: 1) Ville Pasanen Äänekosken Huima, 2) Otto Miikki Vuoksenniskan Vesa, 3) Pyry Kankaanperä Muuramen Yritys, 4) Aris-Markus Harjanne Tartu Valla, 5) Eemeli Turtiainen Simpeleen Vesa.

63 kg: 1) Arthur Chamba Popinniemen Isku, 2) Sampsa Kotamäki Karkkilan Urheilijat, 3) Veeti Leskinen Helsingin Haka, 4) Patrick Österlund Porvoon Weikot, 5) Jere Pasanen Äänekosken Huima, 6) Jaakko Kettunen Popinniemen Isku.

69 kg: 1) Niko Lamberg Vaajakosken Kuohu, 2) Roger Ahlgren Porvoon Weikot, 3) Roni Puustelli Popinniemen Isku, 4) Ilja Vanhala Popinniemen Isku, 5) Karli Pärnä Tartu Valla, 6) Kasper Repo Simpeleen Vesa.

76 kg: 1) Eemeli Nisula Haukiputaan Heitto, 2) Riku Pasanen Äänekosken Huima, 3) Arttu Vähämaa Tampereen Painiseura, 4) Joni Pahikainen Haukiputaan Heitto, 5) Sebastian Ahlgren Porvoon Weikot.

85 kg: 1) Arvi Savolainen Lahden Ahkera, 2) Juho Pahikainen Haukiputaan Heitto, 3) Jaakko Moisio Muuramen Yritys, 4) Paavo Porkka Nokian Pyry, 5) Leo Flinkman Porvoon Weikot, 6) Toni Lindholm Karkkilan Urheilijat.

97 kg: 1) Patrick Andersson Karkkilan Urheilijat.

Seurapisteet
1) Porvoon Weikot 90, 2) Vaajakosken Kuohu 88, 3) Oulun Pyrintö 65, 4) Kemin Into 58, 5) Tartu Valla 52, 6) Lahden Ahkera 50, 7) Tampereen Painiseura 48, 8) Viialan Pyry 46, 9) Kuopion Kisa-Veikot 45, 10) Haukiputaan Heitto 41, 11) Popinniemen Isku 37, 12) Simpeleen Vesa 36,13) Muuramen Yritys 35, 14) Tampereen Voimailijat 33, 15) Koskelankylän Riento 30, 16) Suolahden Urho 28, 17) Harjun Woima Jyväskylä, Ylistaron Kilpa-Veljet 27, 19) Vuoksenniskan Vesa 26, 20) Äänekosken Huima 25, 21) Liperin Taimi, Karkkilan Urheilijat 24, 23) Lappilan Nousu 22, 24) Nokian Pyry 18, 25) Helsingin Haka 17, 26) Koovee 15, 27) Joensuun Voimailu-Kerho 11, 28) Kotkan Painimiehet 10, 29) Spartacus Siilinjärvi, 29) Teuvan Rivakka  9.