Hallitus & valtuusto


Hallitus

TUL:n hallituksen muodostavat liittokokouksessa valittu puheenjohtaja, kaksi varapuheenjohtaja ja kahdeksan hallituksen jäsentä.

Nykyinen hallitus valittiin 18.6.2022 Helsingissä pidetyssä Suomen Työväen Urheiluliiton liittokokouksessa.

  • Lasse Mikkelsson (pj), 044 775 5343, l.mikkelsson@gmail.com
  • Henrik Nyholm (vpj), 040 775 3908, nyholm@live.fi
  • Anu Rajajärvi (vpj), 040 733 9977, anu.rajajarvi@gmail.com
  • Pirjo Ailanto, 0500 740 025, pailanto@saunalahti.fi
  • Pekka Hahl, 0400 910 900, pekka.hahl@gmail.com
  • Terhi Eriksson, 0503553717, terhi.eriksson@gmail.com
  • Tuomo Laine, 0400 615 955, tuomolaine.tl@gmail.com
  • Petteri Luokkala, 040 760 0003, petteri.luokkala@gmail.com
  • Päivi Saarinen, 050 543 2458, paivihsaarinen@hotmail.com
  • Jaana Määttälä, 050 558 4607, jaana.maattala@gmail.com
  • Ari Tuurinmäki, 040 849 9459, ari.tuurinmaki@netikka.fi

Valtuusto

TUL:n valtuuston muodostavat liittokokouksessa valittu puheenjohtaja, kaksi varapuheenjohtaja ja 37 valtuuston jäsentä. Jokaisella valtuuston jäsenellä on lisäksi nimetty varajäsen, joka edustaa valtuustossa varsinaisen jäsenen estyessä.

Nykyinen valtuusto valittiin 18.6.2022 Helsingissä pidetyssä Suomen Työväen Urheiluliiton liittokokouksessa.

  • Puheenjohtaja: Jari Rantala
  • 1. varapuheenjohtaja: Satu Järvinen
  • 2. varapuheenjohtaja: Annika Appelroth
  • Häme: Heidi Jaakkima, Jarmo Levänen, Pasi Mäki
  • Kainuu: Matteus Pirinen, Aki Räisänen
  • Kaakkois-Suomi: Arimo Kolsi, Jarmo Lahtinen, Hanna Paavilainen
  • Järvi-Suomi: Juha Kauppinen, Markus Niska, Jyri Paasonen, Voitto Parikka, Anneli Puskala
  • Lappi: Mauri Blomster, Jukka Ikäläinen
  • Oulu: Leena Immonen, Milja Jaatinen, Anneli Rajaniemi
  • Pohjanmaa: Pekka Panttila, Pirjo Urpilainen
  • Satakunta: Lari Haanpää, Eija Hakala, Miika Rantanen, Jussi Vuorenniemi
  • Suur-Helsinki: Eva Hager, Petri Ijäs, Riitta Kima, Juha Kulju
  • Tampere: Paula Heinonen, Aira Ikonen, Leena Mankkinen
  • Uusimaa: Kristiina Kettula, Miika Tuominen
  • Varsinais-Suomi: Karoliina Artiola, Merja Loukonen, Virpi-Marja Niskala, Mia Salonen