Henkilöstö


Toimisto

Pääsihteeri

Riku Tapio

Liiton toiminnan johtaminen, varainhankinta, yhteiskuntasuhteet
Puh. 050 340 5550
riku.tapio@tul.fi

Liikuntapäällikkö

Antti Kempas

Nuoriso- ja aikuisliikunta, lajitoiminta
Puh. 050 337 5942
antti.kempas@tul.fi

Hallinnon koordinaattori

Aino Nevalainen

Hallinnon avustavat tehtävät, tasa-arvovaliokunta, TUL100-juhlavuosi
Puh. 050 472 9679
aino.nevalainen@tul.fi

Seurapalvelujohtaja

Ilpo Laurila

Seurapalveluiden kehittäminen, koulutustoiminta
Puh. 050 2623
ilpo.laurila@tul.fi

Hanna-Maria Jokinen henkilökuva

Viestintäpäällikkö

Hanna-Maria Jokinen

Ulkoisen ja sisäisen viestinnän koordinointi, kehittäminen ja toteuttaminen. TUL Aviisin päätoimittaja.
puh. 040 502 1706
hanna-maria.jokinen@tul.fi

Taisto--toimistokoira

Työhyvinvoinnin konsultti

Taisto Ahlgren

Työhyvinvoinnin edistämiseen liittyvät tehtävät, rapsutusten vastaanottaminen.
Taiston voi löytää toimistolta satunnaisesti leikkimässä pallolla tai päiväunilta.

Etelä-Suomi

Toiminnanjohtaja

Jukka Vilkki

Kymenlaakson ja Saimaan piirit, koripallon lajipäällikkö
Puh. 045 7731 1055
jukka.vilkki@tul.fi

Toiminnanjohtaja

Aapo Räntilä

Suur-Helsingin ja Uudenmaan piirit
045 634 1090
aapo.rantila@tul.fi

Järvi-Suomi

Toiminnanjohtaja

Johanna Nekkonen

Aikuisten harrasteliikunta, Karjalan, Keski-Suomen ja Savon piirit
Puh. 050 344 8270
johanna.nekkonen@tul.fi
jarvi-suomi@tul.fi

Länsi-Suomi

Toiminnanjohtaja

Kimmo Kamppila

Varsinais-Suomen piiri, lentopallon lajipäällikkö
Puh. 041 547 5423
kimmo.kamppila@tul.fi

Toiminnanjohtaja

Jarkko Tenkula

Pohjanmaan piiri, nuorisotoiminnan vastaava, jalkapallon ja futsalin, keilailun ja tenniksen lajipäällikkö
Puh. 044 355 5919
jarkko.tenkula@tul.fi

Toiminnanjohtaja

Jarno Blomster

Satakunnan ja Hämeen piiri
Puh. (02) 630 6910, 044 537 4765
jarno.blomster@tul.fi

Toiminnanjohtaja

Ari Ruoholahti

Tampereen piiri
045 604 8112
ari.ruoholahti@tul.fi

Pohjois-Suomi

Toiminnanjohtaja

Joni Valta

Oulun ja Kainuun piiri
nyrkkeilyn ja keilailun lajipäällikkö
Puh. 045 773 12450
joni.valta@tul.fi

Pirkko Pehkonen

Toiminnanjohtaja

Pirkko Pehkonen

Lapin piiri
Puh. 0449016140
pirkko.pehkonen@tul.fi