Hyvän olon Syysristeily

Viking Linen laiva kaartaa oikealle. Laivaa katsotaan takaapäin.
Milloin

Milloin?

03.11.2026 klo 19.30 – 04.11.2026 klo 19.45

Missä?

Missä?

Viking Grace, Turun satama

Järjestäjä

Järjestäjä

TUL:n Varsinais-Suomen piirin seniorijaosto


TUL:n Varsinais-Suomen piirin seniorit kutsuvat naapuripiirien senioreita yhteiselle myöhäissyksyn risteilylle Turusta 3.–4.11.2026!

Yhteinen seminaaritilaisuutemme on laivan kokoustiloissa kannella 9 keskiviikkona Suomen aikaa klo 10.00–14.00. Kuulemme tärkeitä ja mielenkiintoisia alustuksia mm. hyvinvoinnista, muistista ja SPR:n toiminnasta sekä laulamme yhteislauluja trubaduurin johdolla. Lisäksi meille on varattu oma yksityinen VIP-ostosesittely laivan myymälässä ennen seminaarimme alkua klo 9.30.

Ruokailemme yhdessä seminaariohjelman jälkeen ja kaikilla on vielä runsaasti vapaata aikaa vietettäväksi laivalla. Tarjolla on tällä kertaa monipuolista laivan ohjelmaa aikuiseen makuun sekä tiistai-iltana että keskiviikon aikana.

Lippujen jako alkaa terminaalin toisessa kerroksessa tiistaina klo 19.30. Viking Grace lähtee klo 20.45. Kaikki risteilymme hytit ovat ikkunallisia 1–4 hengen Seaside-hyttejä. Hyteissä on myös televisiot. Paluu Turkuun on keskiviikkona klo 19.45.

Pakettihinnat sisältävät: keskiviikon aamiaisbuffetin, buffetlounaan ruokajuomineen, VIP-ostosesittelyn, seminaarin, kokouskannen kahvitarjoilun sekä erillisen pullakahvikupongin. Lisäksi voi ennakkoon varata lisähintaan tiistai-illalle illallisen.

Hinnat ovat:

  Seaside four 1 hlö                       104 € / hlö

  Seaside four 2 hlöä                       92 € / hlö

  Seaside four 3–4 hlöä                   86 € / hlö

  Illallisen lisähinta lähtöiltana         43 € / hlö

Risteilyvaraukset ja illallisruokatilaukset on tehtävä ehdottomasti 28.9.2026 mennessä p. 050 60818, hanna.s.lehtonen(at)gmail.com

Ilmoita varauksen yhteydessä syntymäaikasi ja sähköpostiosoitteesi (jos ei ole sähköpostia niin sitten maapostiosoite). Osanottomaksut laskutetaan osallistujilta.